ישיבה תיכונית שפע

את המסע עם הישיבה התיכונית שפע בירושלים, התחלנו עם עיצוב מתחם כיתות ז'-ח', בבניין הישן של בית הספר. בהנהלת הרב יהונתן גוטמן, שפע היא ישיבה תיכונית ברוח חסידית מבית מדרשו של הרב עדין אבן ישראל שטיינזלץ. כבר בהיכרות הראשונה עם הצוות הבנו שכל מי שנמצא איתנו פועל מתוך שליחות וערכיות יוצאת מן הכלל. בעיצובים שלנו רצינו להמחיש ויזואלית את הרוח המיוחדת של הישיבה. חיפשנו דרך בוגרת ומקורית להנגיש מסרים, על ידי שימוש באמרות שנבחרו בקפידה על ידי הצוות. כשהגיע זמנה של הישיבה לעבור לבניין החדש, המסע המשותף שלנו המשיך, וזכינו להצטרף ולהוביל תהליכים עיצוביים במבנה.

מרחב חלל פנוי

מרחב פתוח, השואב השראה מהגישה החסידית של ישיבת שפע. שילבנו אלמנטים של חוץ ופנים, והכנסנו את יער ירושלים, הסמוך לישיבה, לתוך חלל המבנה עם עמודים דמויי עצים. מעגל ישיבה במרכז המתחם מזמין את התלמידים ואת הצוות למעגלי שיח והקשבה. פינות ישיבה מגוונות מאפשרות רגעים של התבודדות והפנמה, ברוח החסידות.
ישיבה תיכונית שפע עיצוב סביבת למידה מתחם פתוח ברוח החסידות עצים מלאכותיים ספסל עגול
סביבת למידה אלטרנטיבית פדגוגיה חדשה לתלמידים מצטיינים ישיבת שפע ירושלים קיר קליגרפיה לטרינג עברי עלה במחשבה תחילה
עיצוב חדר לימוד אלטרנטיבי קיר קליגרפיה אם ראית תלמיד שלימודו קשה עליו

חדר חשיבה

חדר מיוחד, המאפשר למידה והעשרה בצורות מגוונות. החדר מיועד לישיבה משותפת של צוות יחד עם תלמידים מצטיינים, ללמידה אישית וקבוצתית, ומאפשר למידה לפי מודל של פדגוגיה חדשנית. בחירת הרהיטים מעצימה את תחושת הביתיות, ושובר מוסכמויות של למידה קונבנציונאלית. השולחן העגול מגביר יחסי שותפות בין מורים ותלמידים, ומעודד משימות למידה מעמיקות. בחדר מוצבים כלים דיגיטליים המאפשרים תהליכי למידה חדשניים ומעמיקים. מרחב הלמידה החוץ כיתתי מאפשר למידה עצמאית, פרטנית, ומותאמת אישית. פינת הישיבה הצופה לנוף פסטורלי, מזמינה תלמידים ואנשי צוות לשיחות נינוחות של הבעה עצמית וחשיבה משותפת.

קומת החטיבה

בעיצוב קומת החטיבה לקחנו חלק כבר בשלב התכנון האדריכלי. את שלד המבנה חילקנו לכיתות, מבואות, וחדרים, ותכננו את חדרי הנוחיות. בנוסף לכיתות בגודל סטנדרטי, הקצענו מרחבים ללמידה פרטנית, ומרחבים ללמידה משותפת. תכנון הקומה תומך בלמידה דינמית, ומאפשר מעברים בין למידה בכיתה ללמידה חוץ כיתתית.
ישיבה תיכונית שפע עיצוב אדריכלי קומת חטיבת ביניים חלוקה לכיתות
אתר אינטרנט ישיבה תיכונית שפע עיצוב מיתוג ופיתוח אסטרטגי של בית ספר

פיתוח אסטרטגי ומיתוג

במסע עם ישיבה תיכונית שפע, לקחנו חלק גם במיתוג הישיבה – המתחילה בחשיבה אסטרטגית, פיתוח ויזואלי, הצבת יעדים, ועיצוב השפה הגרפית של הישיבה. ביצענו יחד עם צוות הישיבה את המיתוג המחודש בהתאמה להלך הרוח של הישיבה. עם כבוד לשורשים ופנים נשואות צפונה אל עתיד צמרות העצים. ביטאנו בלוגו ובשפה הויזואלית את הייחודיות והמורכבות של המקום – מקום של ספר, של למידה, ושל העמקה, בשילוב מקום של חופש, חלימה, והגשמה. 
הקו המיתוגי מתפרש על כל הנראות של הישיבה עצמה, וגם על זהותה שמחוץ לכותלי בית הספר – חומרי שיווק, ניירת משרדית, עלוני מידע,  וכן באתר האינטרנט שהקמנו עבור הישיבה.
גלילה למעלה
WhatsApp chat

מחפש.ת סטודיו לעיצוב סביבות למידה שמעז לחלום איתך יחד?

מומזנים להצטרף למסע משותף!